Reference

Zuzana Ježíková

S migrénami od krční páteře jsem se potýkala 14 let. Díky mým špatným návykům, sezení u notebooku a absenci pravidelného cvičení jsem se dostala do stavu, kdy se mi migréna s aurou a zvracením vracela několikrát za sebou. Na rehabilitacích jsem se sice nějaké cviky naučila, setkala se různou úrovní fyzioterapie a když jsem měla vůli pokračovat dál, snažila se cvičit, za pár měsíců byl problém zase zpět. Vždy tam byl čas jen na to uvolnit ten krk a možná ukázat pár obecných cviků na záda. Nestačilo to. Pomohla mi to systematičtěji vyřešit až Jana. Mám sice pořád, na čem pracovat, ale ten hlavní problém –⁠ ztuhlost krční páteře (to krátkodobě zvládla i fyzioterapie), posíleni zad, rozpohybování hrudníku a hlavně uvědomování si středu těla, se znatelně zlepšilo. Poprvé mám pocit, že ty cviky jsou nejen k něčemu, ale mám je i zažité. Unikátnost lekcí s Janou spočívá v tom, že jsou šité na míru tak, jak potřebuju a mohu je dále používat. Migrénu jsem od té doby neměla. Cvičím 1x týdně na dvě hodiny s Janou a pravidelné cviky i doma. Díky Janě, která rozumí mému tělu líp, než já sama.

Hana Obluková

Když jsem se zapsala na individuální hodiny pilates, byl to poslední zoufalý pokus, jak ulevit bolestem zad a krční páteře. Pokládala jsem pilates za trochu nudný způsob cvičení, při kterém se jen stojí nebo leží, používají se svaly o jejichž existenci nemám ponětí, a moc se nezpotím. Všechno je ale jinak :)

Díky Janě Šimkové a jejímu hluboce lidskému a vysoce profesionálnímu přístupu jsem pilates zcela propadla. Získala jsem mnohem více, než jsem na začátku doufala. Záda mě po letech obtíží konečně nebolí, vím, jak si je účinně protáhnout, když je třeba. Naučila jsem se víc vnímat své tělo a jeho potřeby. Cítím se vyrovnanější a klidnější, učím se zastavit se a vydechnout v běhu dne. Připadám si pružnější a štíhlejší, volné haleny jsem vyměnila za upnutá trika. Docházím i na skupinové kurzy, jsem nadšená ze spine correctoru. 

Niki Hoffmannová

Přišla jsem k Janě Šimkové s velkými bolestmi hlavy. Specifickými cviky se nám podařilo bolesti zmírnit, až úplně vymizely. Cvičení mi také automaticky zlepšilo celé držení těla. Tréning probíhá v příjemné atmosféře. Během tréninku je věnována velká pozornost správnému provedení.