Kreativní a pohybové workshopy

22.03.2024

Nechejme věci plytnout... I v tomto duchu se odehrával rozhovor pro ORF s redaktorkou s Pavlou Rašnerovou. Dotkly jsme se nejen mých workshopů pro ženy, ale i dalších témat, které jsou z mého pohledu aktuálně důležité. 

Hlavním tématem byly mé dvě srdeční záležitosti – pohyb, který hraje v mém životě důležitou roli už od dětství, a výtvarno. Mé umělecké vyjádření je spojeno především s výtvarnou technikou tečkování. Tečkované mandaly mě učarovaly, jelikož vychází z přírody okolo nás a je v nich řád. Nadto často ožívají svými vlastními příběhy, které jsou mnohdy vidět až při pohledu z dálky. 

Dále jsme si povídaly o mém příchodu do Vídně, jazykové bariéře i výzvách, kterým čelí ženy v cizí zemi. Věnujeme mnoho času rodině, práci i adaptaci na nové prostředí, ale často chybí prostor pro sebe. Právě proto je pro mě důležité pořádat různé typy workshopů, během kterých se mohou ženy na chvíli zastavit, věnovat čas samy sobě, porozumět lépe svému tělu, osvojit si výtvarné techniky nebo se seznámit s dalšími ženami. 

Náš společný rozhovor si můžete poslechnout v archivu menšinového vysílání pro Čechy a Slováky stanice ORF. 

Za pozvání k interview děkuji stanici ORF a za příjemný společně strávený čas redaktorce Pavle Rašnerové.